Producent
Cena
-
Od
Do
Promocja
Wiadra i separatory
Wiadro detailingowe
Czy zwróciłeś kiedyś uwagę jak brudna jest woda po myciu samochodu? Zapewne, jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z detailingiem używałeś wody z szamponem do płukania rękawicy lub gąbki podczas mycia.
Podstawowa zasada mycia auta to używanie wiadra z separatorem. Separator w wiadrze z rozrobionym szamponem sprawia, że brud i piasek spływa na samy dół wiadra podczas płukania rękawicy. Takie postępowanie zapobiega rysowaniu lakieru.
Mycie detailingowe na dwa wiadra
Warto wspomnieć o myciu na dwa wiadra – jest to najbezpieczniejszy sposób na umycie samochodu i zniwelowanie mikrorys do zera. W jednym wiadrze wlej wodę i dolej szamponu według zaleceń producenta, a do drugiego wiadra z separatorem wlej czystą wodę. Wiadro z czystą wodą będzie służyć do płukania gąbki lub rękawicy.
Sekwencja powinna wyglądać następująco:
- Nasączenie rękawicy w wiadrze z detergentem
- Mycie auta
- Płukanie rękawicy w wiadrze z czystą wodą i separatorem
- Ponowne nasączenie rękawicy w wiadrze z szamponem.