Glinki do lakieru

ADBL CLAY MITT - rękawica z glinką ADBL CLAY MITT - rękawica z glinką
Producent: ADBL
Cena: 97,90 zł
0,00 zł
szt.
ADBL Clay Sponge - GLINKA ADBL Clay Sponge - GLINKA
Producent: ADBL
Cena: 49,90 zł
0,00 zł
szt.
ADBL CLAY TOWEL - RĘCZNIK Z GLINKĄ ADBL CLAY TOWEL - RĘCZNIK Z GLINKĄ
Producent: ADBL
Cena: 91,90 zł
0,00 zł
szt.
BILT-HAMBER Glinka Auto Clay Medium 200g BILT-HAMBER Glinka Auto Clay Medium 200g
Producent: Bilt-Hamber
Cena: 78,00 zł
0,00 zł
szt.
BILT-HAMBER Glinka Auto Clay Soft 200g BILT-HAMBER Glinka Auto Clay Soft 200g
Producent: Bilt-Hamber
Cena: 69,90 zł
0,00 zł
szt.
Gyeon Q2M Clay Coarse 100g agresywna glinka do czyszczenia lakieru Gyeon Q2M Clay Coarse 100g agresywna glinka do czyszczenia lakieru
Producent: Gyeon
Cena: 65,90 zł
0,00 zł
szt.
Meguiar's Smooth Surface Clay Bar Replacement - Glinka (50g) Meguiar's Smooth Surface Clay Bar Replacement - Glinka (50g)
Producent: Meguiar's
Cena: 74,99 zł
0,00 zł
szt.
Work Stuff Clay Mitt rękawica z glinką Work Stuff Clay Mitt rękawica z glinką
Producent: Work Stuff
Cena: 119,90 zł
0,00 zł
szt.
Work Stuff Spot Clay Bar Glinka 100g - ŚREDNIA Work Stuff Spot Clay Bar Glinka 100g - ŚREDNIA
Producent: Work Stuff
Cena: 37,90 zł
0,00 zł
szt.

Oczyszczająca glinka do lakieru

Zabrudzenia samochodu można podzielić na takie, widoczne gołym okiem, dzięki czemu łatwo można się ich pozbyć oraz te trudniejsze do zlokalizowania, których eliminacja wymaga specjalistycznych kosmetyków. W tej drugiej grupie znajdują się między innymi drobiny asfaltu, resztki pozostałych na karoserii owadów lub nalot z klocków hamulcowych. Do ich łatwego usunięcia służy glinka do lakieru, która umożliwia pozbycie się wszystkich zabrudzeń z czyszczonego miejsca w bardzo krótkim czasie. 

W jaki sposób poznać, że zwykłe mycie auta nie pomogło i potrzebna Ci glinka do czyszczenia lakieru? Najłatwiej zweryfikować to dotykając karoserii, np. przy użyciu foliowej rękawiczki. Jeśli ta przesuwa się gładko, można uznać, że użyty szampon samochodowy poradził sobie z zabrudzeniami. Jeśli jednak pod palcami wyczuć można nierówności, to znak, że niezbędne będzie użycie glinki do polerowania. Korzystanie z niej nie jest skomplikowane, jednak użytkowanie niezgodne z zaleceniami producenta może nie przynieść spodziewanego efektu. 

Glinka samochodowa powinna być używana dopiero po wcześniejszym wyczyszczeniu i wysuszeniu auta. Sam proces glinkowania rozpoczyna się od właściwego przygotowania produktu, czyli odpowiedniego uformowania masy. Przed przyłożeniem glinki do lakieru należy czyszczone miejsce spryskać np. quick detaileremlub lubrykantem do glinki, który zapewnia odpowiedni poślizg. Ostatni etap polerowania to delikatne pocieranie karoserii, co ma na celu przylgnięcie do masy polerskiej wszystkich zabrudzeń. Po glinkowaniu warto jest użyć wosku, który nada lakierowi dodatkowego błysku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl