Filtry
Producent
Pojemność
Cena
  • Od
    Do
Promocja

Środki do czyszczenia silnika

ProElite ProEngine+ - Płyn do mycia silnika 750 ml ProElite ProEngine+ - Płyn do mycia silnika 750 ml
Producent: ProElite
Cena: 14,99 zł
20,00 zł
szt.
  • Nowość

Płyn do mycia silnika

Silnik uważany jest za bardzo brudny, a przez wiele osób nawet najbrudniejszy element naszego samochodu. To właściwe skojarzenie, ponieważ ze względu na swoją specyfikę trudno jest utrzymać go w czystości. Wielogodzinna praca, wysoka temperatura pod maską i brak dostępu dużej ilości powietrza sprzyjają gromadzeniu się brudu. A co jeśli również go chcemy doprowadzić do porządku? Czy istnieją środki do mycia silnika, które nie uszkodzą tego elementu auta? Oczywiście, że tak, a ich lista jest bardzo długa. Warto jednak pamiętać o tym, że jedynie dedykowane preparaty do czyszczenia silnika gwarantują jego bezpieczeństwo.

 

Czystość serca naszego samochodu nie jest niezbędna do jego prawidłowego działania, ponieważ brud w żaden sposób nie przeszkadza w jego pracy. Warto jednak pomyśleć o ewentualnych awariach, które mogą się przydarzyć w trakcie jego użytkowania. Wówczas brak zanieczyszczeń, takich jak wycieki lub osady węglowe, może ułatwić szybkie znalezienie usterki nie tylko specjaliście, ale także zwykłemu użytkownikowi auta. Właśnie dlatego na rynku znaleźć można różnego rodzaju preparaty do mycia silnika, które pozwolą nam na dbanie o ten szczególny element naszego auta.

 

Argumenty za pielęgnacją silnika na tym się jednak nie kończą. Osoby, które lubią własnoręcznie zajmować się serwisowaniem auta, z pewnością docenią czystość pod maską. Odpowiednio wykorzystany płyn do mycia silników umożliwi zlokalizowanie ukrytych wcześniej pod warstwą zanieczyszczeń niewielkich elementów, takich jak chociażby śruby. Z kolei jeśli samochód jest wystawiony na sprzedaż, to kupujący z pewnością będzie chciał zobaczyć, jak wygląda pod maską. Wówczas czysty silnik może korzystnie wpłynąć na wrażenie kupującego i przyczynić się do ewentualnej transakcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl